EN DE FR RU NO SE DK
HAIR VOLUME

Metody przeszczepów

Metoda Strrip

Technika „strip” obarczona jest kilkoma poważnymi wadami, tak dla Pacjenta, jak i lekarza wykonującego zabieg: Operacja pozostawia na głowie nieusuwalną i widoczną bliznę – ślad po wyciętym pasku skóry. Ze względu na znaczny stopień inwazyjności operacja musi być prowadzona w pełnym znieczuleniu, ze wszystkimi tego ryzykami. Zabieg jest bardzo czasochłonny, wymaga wysoce wykwalifikowanego personelu i specjalistycznego wyposażenia (sprzęt mikroskopowy niezbędny do precyzyjnego podziału pobranego materiału na mikroimplanty).

Metoda FUE

Technika FUE (Follicular Unit Extraction) to próba odpowiedzi na podstawową wadę metody „strip” – bliznę pooperacyjną. W technice tej specjalnym narzędziem (sztancą) wycinane są poszczególne mieszki włosowe. Dzięki temu powierzchnia skóry naruszana jest w na tyle niewielkim stopniu, że nie pozostawia to widocznych blizn ani śladów. Prowadzi to jednak do jeszcze większego wydłużenia czasu trwania zabiegu. Podstawowa wada metody FUE związana jest z innym czynnikiem – koniecznością wprowadzenia sztancy w głąb skóry (około 5-6 mm) dokładnie osiowo z włosem. W przeciwnym przypadku ostrze sztancy nieodwracalnie uszkodzi delikatne struktury mieszka włosowego. To bardzo trudne i wymaga ogromnego doświadczenia i wysokich umiejętności ze strony operatora. Niestety, sytuacje gdy uszkodzone jest nawet około 30% pobieranego materiału nie należą do rzadkości.

Klinika przeszczepu włosów w Polsce

Metoda S.A.F.E.R

Technologia S.A.F.E.R., opracowana na początku XXI wieku przez francuską firmę Medicamat, jest wielkim krokiem naprzód w rozwoju transplantacji włosów. Rozwiązuje dwa największe problemy związane z wcześniejszą technologią FUE: wysoki procent uszkodzeń przy pobieraniu materiału oraz bardzo długi czas trwania zabiegu. Do pobierania materiału stosuje się pneumatyczną głowicę. Narzędzie wchodzi w głąb skóry jedynie na około 1 mm, a cała delikatna struktura mieszka włosowego jest zasysana do zbiornika przy głowicy. Dzięki temu drastycznie spada procent uszkodzeń pobieranego do transplantacji materiału – nie jest problemem uzyskanie 100% skuteczności! Zastosowanie automatyki skraca także blisko o połowę czas zabiegu i redukuje zapotrzebowanie na personel pomocniczy.

S.A.F.E.R

Przeszczep włosów

Przeszczep włosów metodą S.A.F.E.R wykonywany w naszej klinice.

mobile: +48 501 949 044
klinika@hairvolume.pl
Al. Grunwaldzka 549
80-339 Gdańsk
Close